Výstava Šangri-la na zámku ve Zlíně, 21.4.2010 - 14.2.2011

VÝSTAVA ŠANGRI-LA na ZÁMKU ZLÍN se úspěšně 3x prodlužovala! Po slovenské premiéře a domovském Brně jsme šli do Zlína hlavně proto, abychom si dostatečně užili nejslavnějšího cestovatele a dobrého přítele MIROSLAVA ZIKMUNDA, legendy H+Z. Každá z výstav je jiná, nabízí neopakovatelný originál. Kláštery, mešity, ašramy, jezírka a říčky, terária v džungli, ledopád se sněhem a rampouchy… Ve Zlíně expozice zvýraznila slávu legendární dvojice JIŘÍ HANZELKA – MIROSLAV ZIKMUND.

Doprovodné výstavy:

 • TIBET 50. LET: Unikátní snímky režiséra Síse a J. Vaniše zachytily izolovaný Tibet i 17-ti letého dalajlamu. Záběry šokovaly dalajlamu, překvapí i vás!
 • PAST NA ROVNÍKU: Profil slavné cestovatelské legendy J. Hanzelka – M. Zikmund a naší poslední společné knihy.
 • KORUNA PLANETY: Je projekt výstupů na nejvyšší vrcholy všech kontinentů. Hory nejsou jen Everest. Promítáme Carstensz. Unikátní výstava Šangri - la v sobě spojuje mystiku se skutečností, barevný svět států ležících na úpatích Himálají se vším, co k nim patří. Je to výstava pro milovníky mýtů, cestování, filosofie, i pro všechny, kteří chtějí vidět na jednom místě co nejvíce o Tibetu, Nepálu, Bhútán a Indii. To vše zabalené do velmi poutavého příběhu, kterým se můžete nechávat unášet, jako byste tato místa navštívili ve skutečnosti.

Uplynulé doprovodné akce

Slavnostní vernisáž,  21. 4. 2011

 • Šangri-la – kulturní nahlédnutí do tajemné Asie – R. Švaříček
 • Rasa Bihari Davi – CHRÁMOVÝ TANEC
 • Iflamenus - chůze po skleněných střepech
 • Amaya – odvážné břišní tance
 • Rasa Bihari Davi – Indický tanec Bharata Natyam
 • Orientální tanec
 • Ohňová show - plivání plamenů
 • Exotický tanec s hadem
 • Pozdravení s přípitkem – Miroslav Adámek, primátor města Zlín, hejtman Zlínského kraje, Miroslav Zikmund – cestovatelská legenda…
 • Vypouštění ohňových lampiónů s mantrou Ó mani padme húm
 • 17.00 hodin  SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ ŠANGRI-LA na pódiu na náměstí Míru s kuturním programem pro širokou veřejnost

vernisaz zlin-1vernisaz zlin-2

vernisaz zlin-4vernisaz zlin-3

Čhamové tance se ve Zlíně , 7.6.2011

Unikátní rituály mistrů z Himálaje v maskách a kostýmech. Souboj dobra se zlem a nastolení harmonie. Masky zobrazují historické postavy a božstva v laskavých i hrozivých aspektech. Dávné rituály se po staletí předávají z učitelů na žáky. Silné duchovno i soucítění a tolerance tibetského bönismu i buddhismu. Exotický zážitek umocní rituální nástroje. Projekt doplní promítání R. Švaříčka o Tibetu, rituálu SAGA DAWA a nejposvátnější hoře světa.

Vystoupení tibetských mnichů jsme organizovali v Národním muzeu v Praze, brněnském divadle Reduta, na zámku Lednice i ve Zlíně. Nejsilnější večer byl u kláštera Šangri-la zámku Zlín. Zájem o vstupenky přesáhl možnosti, obrovský dav natlačil na nádvoří maximum. Barevné čhamové tance umocnily moderované vstupy s legendou M. Zikmunda. Mniši mohli na Miroslavovi oči nechat, hltali gesta slavného cestovatele. Přirozené úctě ke stáří může Himálaj učit... Ve finále se chtěl každý mnich s Panem cestovatelem vyfotit v záplavě radostného smíchu. Přelévání emocí bylo nádherné!

chamove zlin-2chamove zlin-3

Vystoupení indických tanečníků souboru Spandan a dalších hostů v Městském divadle Zlín, 21.6. 2011

Netradiční zážitek si dne 21.06. 2011 užili návštěvníci večerního představení ve zlínském divadle. Na pódiu vystoupil početný soubor tanečnic a hudebníků z Indie. 27 atraktivních tanečnic a exotických hudebníků. V barevných šátcích a oděvech předvedli tanec členové souboru Spandan, což v překladu znamená „tlukot srdce“. Přijeli ze západní části Indie a věnují se především lidovému tanci a folkloru z oblasti Gujarat. Muzikanti, kteří tanečnice provázeli, hráli na tradiční indické nástroje. Během večera diváci viděli i soubory Baishnav Tantra, Papia Goshal a sličnou Amayu, která předvedla orientální tance.

spandan zlin-1spandan zlin-2

Večery Šangri-la, 22-24.9.2011

Poslední zářijový víkend byl ve znamení Himálaje a Afriky. Na našich výstavách AFRIKA a ŠANGRI-LA jste měli možnost od 22.-24.9. 2011 jedinečnou možnost spojit návštěvu výstavy s přednáškami o cestování a hudební produkcí.

 • Ve čtvrtek 22.9 na zámku Zlín nejdříve přednášel Ruda Švaříček o Bráně Himálají aby pak za hojné návštěvy publiky udeřila do strun legenda domácího bigbeatu JASNÁ PÁKA
 • V pátek v nezvyklých na zámku Napajedla vystoupil ROBERT KŘESŤAN + DRUHÁ TRÁVA.
 • Jako třešnička na dortu náš cyklus večerů zakončil EXOTICKÝ VEČER- YAK &YETI, bujarý večírek, na kterém krom Yetiho vystoupili i Airfare, Jackye, exotické tanečnice a kde jste s námi měli jedinečnou možnost ochutnat pravého Jaka!Další ročník pečení exotiky. Zachraňme české kachny! Sežerme tibetské jaky!
  M. Zikmund – zdravice nejslavnějšího cestovatele
  Andělské i pekelné mažoretky
  Rasa Bihari Davi – prožitek krásy, umění i duchovní fi lozofi e
  Exotické nástroje Himálaje a tibetské trubky dunčen
  Orientální tanec, tance s plameny - smršť pohybů, magických rytmů i svůdné exotiky
  Královny ohně. Plivači plamenů i ohnivé tanečnice
  Fuckeer = Fakír
  Mužáci – domorodý slovácký folklórek
  Moravský samec s pérečkem za kloboukem (atrakce i postrach dívek)
  Airfare - Živelný  Yak´n´ Yeti Roll + Ohňová Show (nejen režisér Steve Lichtag má skvělého kytaristu…) Živočišně rychlá muzika převálcuje rock´n´roll!
  Jackye – rockový nášleh v podání ogarů z kraje slivovice
  Bohata tombola... Všechny výhry (včetně sloního lejna s vlastní mikrofl órou) jsou originály!
  Pečení yaka a i tajemný Yeti...?

vecery zlin-1vecery zlin-2

vecery zlin-3vecery zlin-4

Vánoční koncert Roberta Křesťana, 19.12.2011

s dárky pod stromečkem, cukrovím, prskavkami… Houslistka Jitka Šuranská a Pavel Plocek.

Erich von Däniken ve Zlíně, 12.1.2012

Podařilo se nám přivézt do Čech megastar světových záhad. Slavný švýcarský spisovatel šokuje senzačními zprávami o mimozemšťanech. Skvělá vystoupení slaví úspěchy po celé planetě. Plníme si další z velkých osobností….

stingl daniken 1

Sametový večer, 19.1.2012

Slavnostní akce k ukončení výstavy ŠANGRI-LA a poděkování Zlínu. Marta Kubišová - Michal Prokop - Spirituál Kvintet. Narozeninový dárek největšímu cestovateli Miroslavu Zikmundovi, který nás všechny nastartoval… Sametový kvas měnil životy a rušil zákazy. Miroslav Zikmund ani Marta Kubišová už nejsou v izolaci jako dříve… Po koncertě se scházíme ve výstavě ŠANGRI-LA na příjemném večírku v historických klenbách ZÁMKU ZLÍN v podzemní expozici našeho pekla...

samet vecer-4samet vecer-1

samet vecer-2samet vecer-3

93. narozeniny legendy Miroslava Zikmunda, 20.2.2012

Kulturní večer k jubileu nejslavnějšího českého cestovatele přerostl v příjemný happening s netradičním promítáním recese. Vydařené vstupy měl nejplodnější český spisovatel Miloslav Stingl. Dvě nejslavnější postavy československé cestovatelské historie se protnuly v silně emotivním prostředí plném radosti, štěstí i slz. Zahrálo duo Jitka Šuranská a Alžběta a prvky Latinské Ameriky. Poprvé v historii si užili MIROSLAV ZIKMUND A MILOSLAV STINGL celý společný uvolněný večer. Šampusy bouchaly i druhý den opět s M. Stinglem ve vile M. Zikmunda Na nivách…

zikmund narozeniny 1zikmund narozeniny 2

Brána Himálaje

Ve zlínském komplexu ZLATÉ JABLKO jsme postavili novou atrakci množící praporce lunga zrcadlovými stěnami. Ohlasy byly mimořádné, skleněný tunel se moc líbil.

brana himalaje-2brana himalaje-1

Země Himálaje

bhutan india

nepal vlajka tibet

Magický Himálaj

himalaje

Novinky

 • Boty od krále Bhútánu +

  boty od krale Králové i pohádky stále existují. V Bhútánu je král obrovsky populární. Lidé jej mají všude – v hlavě, hluboko v

  Read More
 • Nová publikace Šangri-la +

  book 4a Kniha se věnuje expedici Everest a zemím pod Himálajem - Bhútán - Tibet - Nepál - Indie. Ideální vánoční dárek! Naleznete zde kapitoly Dalajlama,
  Read More
 • 1

cestovatelske stredy 1 tajemna indonesie ban web ckl

Knihy LIVINGSTONE

kniha-tamtamy-casu kniha-treti-everest

past-na-rovniku-left sangri-la

pruvodce hejtmanek

DVD LIVINGSTONE

dvd carstensz maly dvd lide v korunach

pururambo dvd dalaj thumb

okno do nebe dvd antarktida 1

Partneři výstavy

 muzeum budejovice koktejl  zoo plzen sa logo   

Výstavu pořádá                                                  

livingstone

Fotogalerie z uplynulých výstav