Různorodost podnebí, nadmořské výšky a dešťů vytváří mimořádně bohatou diverzitu zvěře. V nížinách žije nosorožec indický, který občas neunikne kulkám, pytláci se nezaleknou ani trestu smrti. Horké džungli neomezeně kraluje majestátný tygr indický. Velká kočka znamená nebezpečí i pro člověka. Největší suchozemský savec slon indický se stal vydatným pomocníkem člověka. Z plazů vyčnívá gaviál indický, unikátní krokodýl na hranici vyhynutí! Horské lesy jsou domovem pandy červené, příbuzné populární pandy velké. Alpínským loukám vládne nejkrásnější kočkovitá šelma, sněžný leopard. Žije skrytě, v přírodě jej spatřilo málo lidí. Domorodci ho považují za posvátné zvíře. Kdo jednou nasál prales, musí se vracet... Vy také?

 Ranní opar mezi slony Je to opravdu tygr? Mám ze strachu mžitky před očima? Nemáte je už i vy?

ŽIVÉ ZVÍŘE JSEM ZE SVÝCH CEST NIKDY NEPŘIVEZL

Domorodci loví luky a šípy pro obživu. Hlad je nepříjemný… Jednoduché zbraně nenaruší léty zaběhlý koloběh přírody. Skutečné nebezpečí přinášejí až moderní pušky a jedy! Nejhorší jsou pytláci, šmelináři, překupníci se zvířaty…

Na zádech silnějšího slona se dá přiblížit i k nebezpečnému nosorožci. Anglický král Jiří V. zastřelil v Čitvanu za tři dny 39 tygrů a 18 nosorožců! Do sbírky mu už chyběl pouze yetti... Z PLANETY MIZÍ ZAJÍMAVÁ ZVÍŘATA A ROSTLINY. Nenávratně. I u nás přicházíme o unikátní živé tvory. Počet zvířat „Červené knihy“ vyhynulých druhů se rozrůstá. Pandu velkou můžeme obdivovat jen v zoologické zahradě. Skončí panda červená jen jako delikatesa na červeném víně? Neskončíme v Zoo jednou všichni? Viděli jste někdy jeleny v říji, potkali opravdového jezevce? Kdy jste se naposledy kamarádili s veverkou?

Země Himálaje

bhutan india

nepal vlajka tibet

himalaje

Novinky

 • Výherci losování v Plzni +

  Na závěr plzeňské výstavy proběhlo slosovaní anketních lístků. Šťastnými výherci knih a DVD z edice Livingstone se stali…..


  1. Kniha

  Read More
 • Přednáškový cyklus v Měšťanské besedě +

  POZVÁNKA NA PŘEDNÁŠKOVÝ CYKLUS PROMÍTÁNÍ LIVINGSTONE, který slavnostně zahají Peter Habeler v úterý 20. 1. 2015 v 19:30 v Měšťanské
  Read More
 • nově vydané DVD Kailas v edici LIVINGSTONE +

  V kruhu znovuzrození

  kailas Režisér Viliam Poltikovič natočil množství skvělých příběhů, má za sebou 150 filmů. Za nejlepší z jeho filmotéky

  Read More
 • 1

Cestovatelské středy

Knihy LIVINGSTONE

kniha-tamtamy-casu kniha-treti-everest

past-na-rovniku-left sangri-la

pruvodce hejtmanek

DVD LIVINGSTONE

dvd carstensz maly dvd lide v korunach

pururambo dvd dalaj thumb

okno do nebe dvd antarktida 1

Partneři výstavy

jihocesky kraj muzeum budejovice hannah koktejl plzen zoo plzen sa logo

Výstavu pořádá                                                  

livingstone